Omerta wyszarpała pierwsze zwycięstwo, wygrane faworytów w szóstej kolejce.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze szóstej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 9:00 odbyły się dwa spotkania. W Lidze Mężczyzn Enter DeLaHair Instal-Mag podejmował Agrotim-Na Fali. Enter bez większych problemów pokonał rywala 3:0 (do 19, 13, 25). Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Dariusz Szyksznian.

Równolegle odbywał się kolejny już w tym sezonie mecz w Lidze Kobiet pomiędzy KRS TKKF Jastrząb i PCS Racibórz. Spotkanie miało jednostronny przebieg i to dziewczyny z Jastrzębia odniosły pewne zwycięstwo 3:0 (9, 18, 12). MVP meczu została wybrana Dominika Sagan.

O godzinie 10:30 odbyły się kolejne dwa spotkania Ligi Mężczyzn. Najwięcej emocji przyniosło spotkanie Progress Szkoła Językowa, która tego dnia podejmowała Omertę-Northern. Pierwsze dwa sety były bardzo zacięte i kończyły się na przewagi. W pierwszym triumfowała Omerta 25:23, natomiast w drugim minimalnie lepszy okazał się Progress wygrywając 26:24. Trzecia odsłona była pod pełną kontrolą graczy Progress, którzy pewnie wygrali 25:18 i objęli prowadzenie w meczu. W czwartej partii wszystko rozstrzygnęło się dopiero w końcówce, gdzie przy stanie 23:22 dla Progress to Omerta zdobyła trzy punkty z rzędu i doprowadziła do decydującej partii meczu. W tiebreaku wyrównana walka toczyła się tylko do zmiany stron (8:7 dla Progress). Od tego momentu to Omerta przejęła inicjatywę, która chwilę później mogła się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w sezonie wygrywając w tiebreaku 15:10 i całym meczu 3:2. Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny został wybrany Michał Dmitruk.

W drugim spotkaniu ZOO-MAR Lunatycy niespodziewanie przegrali pierwszego seta ze Złotnikiem, to jednak pewnie wygrali kolejne trzy partie pokonując rywala 3:1 (16:25, 25:20, 25:15, 25:18). Nagrodę MVP meczu otrzymał Denis Psota.

W Lidze Mężczyzn po sześciu kolejkach na pierwsze miejsce w tabeli awansowali niepokonani dotąd Lunatycy (13pkt), którzy mają tyle samo punktów co drugi Enter. Na trzecie miejsce spadły Nowiny (12pkt), które w tej kolejce pauzowały. Czwarte miejsce zajmuje Progress (8pkt), piąty jest Agrotim (6pkt), a szóstą pozycję zajmuje Omerta (2pkt). Ostatnie miejsce bez zdobyczy punktowej zajmuje Złotnik.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań szóstej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS już w najbliższą niedzielę (19.12.2021). Hitem kolejki będzie pojedynek na szczycie tabeli pomiędzy Enterem i Lunatykami.