Pięć setów i wielkie emocje w pojedynku na szczycie. Zwycięstwo Seniorek nad Inbras.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze piątej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 9:00 odbyły się dwa spotkania. W pojedynku na szczycie ligowej tabeli zmierzyły się lider rozgrywek Nowiny.pl Katolik Group i wicelider Enter DeLaHair Instal-Mag. Nowiny lepiej weszły w mecz i wygrały pierwszego seta 25:21. W kolejnych dwóch partiach przewaga była po stronie Entera, który wygrywając 25:22 i 25:20 objął prowadzenie w meczu 2:1. Czwarty set był wyrównany tylko do połowy, potem Nowiny odskoczyły i pewnie wygrały seta 25:19. O losach rywalizacji miał zadecydować tie-break. W nim obie drużyny zacięcie walczyły o zwycięstwo a przy zmianie stron to Nowiny nieznacznie prowadziły 8:6. Enter szybko wyrównał na 8:8, ale to Nowiny ponownie objęły prowadzenie 13:9, którego nie oddały już do końca wygrywając seta 15:13 i całe spotkanie 3:2. Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny został wybrany Kamil Rauza. W drugim spotkaniu Agrotim-Na Fali pokonał Złotnik 3:1 (25:21, 25:15, 22:25, 25:19), a MVP meczu został wybrany Michał Freinik.

O godzinie 11 rozegrano kolejne dwa mecze. W pierwszym z nich Progress Szkoła Językowa podejmowała ZOO-MAR Lunatyków. Lunatycy kontrolowali całe spotkanie aż do wyniku 2:1 (25:21, 17:25 i 25:11) w setach i 24:18 w czwartej partii. Wtedy stało się coś niespotykanego. Progress pogodzony z losem porażki zaczął grać na pełnym ryzyku, a Lunatycy stracili koncentrację i nie potrafili zadać ostatecznego „ciosu”. W efekcie Progress zdobywa osiem punktów z rzędu i wygrywa seta 26:24 niespodziewanie doprowadzając do wyrównania stanu meczu. Podrażnieni takim obrotem spraw Lunatycy w tie-breaku ponownie przejęli inicjatywę i prowadzili 13:9, a następnie mieli kolejne piłki meczowe przy stanie 14:12, których znowu nie potrafili wykorzystać i gra toczyła się na przewagi. Dopiero dwunasta piłka meczowa przyniosła rozstrzygnięcie i to Lunatycy wygrywając 19:17 odnieśli kolejne zwycięstwo 3:2. Nagrodę MVP meczu otrzymał Damian Pyć.

Równolegle odbywał się kolejny już w tym sezonie pojedynek w Lidze Kobiet pomiędzy wiceliderkami PV Volley Gero-Technik Krapkowice Seniorki i liderkami rozgrywek Inbras Lejdis. Mecz zakończył się pewną wygraną PV Volley Krapkowice Seniorki 3:1 (25:19, 15:25, 25:23, 25:19). Najlepszą siatkarką zwycięskiej drużyny została wybrana Katarzyna Stramecka. Tym samym to PV Volley Krapkowice objęły prowadzenie w ligowej tabeli, a Inbras spadł na drugą pozycję.

W Lidze Mężczyzn po pięciu kolejkach prowadzenie w tabeli utrzymały Nowiny (12pkt), a na drugie miejsce awansowali Lunatycy (10pkt), którzy mają tyle samo punktów co trzeci Enter. Czwarte miejsce zajmuje Progress (7pkt), a piąty jest Agrotim (6pkt). Pozostałe miejsca bez zdobyczy punktowej zajmują Omerta i Złotnik.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań piątej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS dopiero za trzy tygodnie 12.12.2021. Ciekawie zapowiada się spotkanie pomiędzy Enterem i Agrotimem.