Zwycięstwa faworytów za trzy punkty. Znamy już wszystkich finalistów XXV sezonu RLPS.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze trzynastej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 9:00 odbyły się dwa spotkania. W Lidze Mężczyzn zmierzyli się lider rozgrywek Enter DeLaHair Instal-Mag oraz Agrotim-Na Fali. Drużyna Entera pokonała niżej notowanego rywala 3:1 (25:17, 25:22, 24:26, 25:20) i tym samym zapewniła sobie grę w wielki finale rozgrywek. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Piotr Gonsior.

Równolegle odbywał się kolejny już w tym sezonie pojedynek w Lidze Kobiet pomiędzy PV Volley PEBIT Krapkowice Kadetki/Juniorki i PCS Racibórz. Pewne zwycięstwo odniosły zawodniczki z Krapkowic rozbijając zespół z Raciborza 3:0 (do 9, 14, 13). Nagrodę MVP meczu otrzymała Lilianna Kos. Zespół z Krapkowic zapewnił sobie udział w meczu o 3 miejsce na koniec sezonu, a ich rywalkami będą zawodniczki KRS TKKF Jastrząb, które w tej kolejce pauzowały.

O godzinie 10:30 odbyły się kolejne dwa mecze. W Lidze Mężczyzn Progress Szkoła Językowa podejmowała drużynę Omerta-Northern. Progress bez większych problemów pokonał rywala 3:0 (do 16, 17, 25). Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Martin Krzyżek. Tym samym Progress zapewnił sobie grę w meczu o 3 miejsce na koniec sezonu a ich rywalem będą Nowiny, które w tej kolejce pauzowały.

Równolegle w Lidze Kobiet rozgrywane było spotkanie na szczycie pomiędzy PV Volley Gero-Technik Krapkowice Seniorki i Inbras Lejdis. Zdecydowanie lepsze okazały się tego dnia Inbraski, które pewnie pokonały rywalki 3:0 a wszystkie sety kończyły się do 19. Nagrodę MVP meczu  otrzymała Aleksandra Tomaszewska-Januszka. Wynik tego meczu sprawił, że oba te zespoły zobaczymy w pojedynku w wielkim finale tego sezonu.

Na koniec dnia rozegrano spotkanie, w którym zmierzyli się Złotnik i ZOO-MAR Lunatycy. Kolejne zwycięstwo w sezonie odniosła ekipa Lunatyków wygrywając 3:1 (25:20, 23:25, 26:24, 25:18). Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Paweł Król. Lunatycy dzięki tej wygranej zapewnili sobie udział w wielki finale, w którym zmierzą się z Enterem.

W Lidze Mężczyzn po trzynastu kolejkach na pierwszym miejscu w tabeli pozostał Enter (29pkt), a  drugą pozycję z takim samym dorobkiem punktowym zajmują Lunatycy. Na trzecim miejscu pozostały Nowiny (25pkt), które w tej kolejce pauzowały, a na czwartej pozycji umocnił się Progress (17pkt). Piąty jest Agrotim (11pkt), a szóstą pozycję zajmuje Omerta (6pkt). Ostatnie miejsce bez zdobyczy punktowej zajmuje Złotnik.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań trzynastej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (3.04.2022). Ciekawie zapowiada się pojedynek na szczycie ligowej tabeli pomiędzy Enterem i Lunatykami.