Leśna Perła rozbiła Lunatyków, pięć setów Entera. Podsumowanie X kolejki.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze dziesiątej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

Tego dnia w Lidze Kobiet rozegrano dwa spotkania. W pierwszym z nich PV Volley Krapkowice Juniorki zmierzyły się z KRS TKKF Jastrząb. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zawodniczek z Jastrzębia 3:1 (14, 16, -22, 18). MVP meczu została wybrana Dominika Sagan. W drugim spotkaniu zmierzyły się PV Volley Gogolin i Inbras Lejdis. Zdecydowanie lepszy okazał się zespół Inbras, który rozbił rywalki 3:0 (10, 8, 10). Nagrodę MVP meczu otrzymała Marta Myśliwy.

W tabeli Ligi Kobiet nie zanotowano żadnych zmian. Na prowadzeniu pozostały zawodniczki TKKF Jastrząb, które o trzy punkty wyprzedzają drugi Inbras Lejdis i o dziewięć oczek trzeci zespół PV Volley Seniorki. Czwarte miejsce ze stratą czternastu punktów do lidera zajmują PV Volley Juniorki, a tabelę zamyka PV Volley Gogolin.

Najwięcej emocji dostarczył kibicom pojedynek pomiędzy Enter El-Bis Instal-Mag i Złotnikiem. Początek spotkania był bardzo wyrównany, jednak w końcówce seta to Enter miał więcej szczęścia wygrywając 25:23. W drugim i trzecim secie to Złotnik dyktował warunki na boisku pewnie wygrywając obie partie do 18 i 15. Tym samym Złotnik niespodziewanie objął prowadzenie w meczu 2:1. W czwartym secie Złotnik nie zwalniał tempa i szybko uzyskał trzy punkty przewagi (11:8). Jednak przy stanie 15:13 zacięła się gra Złotnika, co wykorzystał Enter wychodząc na prowadzenie 18:15. W końcówce Enter nie dał szans rywalom i wygrał seta 25:21 doprowadzając do wyrównania 2:2. Tie-break dobrze rozpoczął się dla Złotnika (3:1), jednak przy zmianie stron to Enter prowadził już 8:5 i zmierzał po kolejne zwycięstwo. Ostatecznie Enter pewnie wygrał piątego seta 15:10 i całe spotkanie 3:2. MVP meczu został wybrany Mateusz Musioł z Entera.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. Lider rozgrywek Leśna Perła Damons Rybnik zrewanżowała się Lunatykom, łatwo wygrywając 3:0 (20, 16, 12). MVP meczu został wybrany Kamil Rauza. Agrotim-Na Fali odniósł ważne zwycięstwo 3:1 (26, -23, 19, 20) nad Progress Szkoła Językowa. Nagrodę MVP spotkania otrzymał Mikołaj Tapper. Nowiny.pl Katolik Group bez problemów pokonały Omertę-Northern 3:0 (19, 15, 22). Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Wojciech Modrzejewski.

W Lidze Męskiej w układzie tabeli nie zanotowano większych zmian. Na prowadzeniu pozostała Leśna Perła (28pkt), która o sześć punktów wyprzedza drugie Nowiny (22pkt). Bardzo ciekawa sytuacja jest w środkowej części tabeli, gdzie cztery zespoły dzielą zaledwie cztery punkty. Na trzecie miejsce awansował Agrotim (18pkt), który o dwa punkty wyprzedza czwarty zespół Lunatyków (16pkt). Na piąte miejsce wskoczył Enter (15pkt), a szóstą pozycję zajmuje Progress (14pkt). To właśnie pomiędzy tymi zespołami będzie toczyła się walka o wejście do czołowej czwórki., Siódme miejsce zajmuje Omerta (4pkt), a tabelę zamyka Złotnik (3pkt).

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań dziesiątej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (16.02.2020). Ciekawie zapowiadają się spotkania Entera z Progress oraz Agrotimu z Nowinami.