Nowiny wróciły z dalekiej podróży, Galmet postraszył Enter.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze czwartej kolejki JP Telebim RLPS.

W Lidze Kobiet rozegrano jedno spotkanie pomiędzy Volleyball Sisters i PV Volley Krapkowice. Po dwóch łatwo wygranych setach przez Volleyball Sisters do 19 i 15, przyszło rozluźnienie co wykorzystały rywalki i wygrały trzeciego seta 25:15. Czwarty set był najbardziej wyrównany, a swoich szans na zwycięstwo nie wykorzystały przyjezdne (24:21) i gra toczyła się na przewagi. Zimną krew zachowały jednak doświadczone zawodniczki Volleyball Sisters, które nie przegrały już punktu i wygrały seta 26:24 i całe spotkanie 3:1. Najlepszą zawodniczką zwycięskiej drużyny została Sybilla Wiącek. Ta wygrana dała awans Volleyball Sisters na pierwsze miejsce w tabeli, którą zamyka Inbras Lejdis.

W lidze męskiej rozegrano pięć spotkań, a najwięcej emocji było w zapowiadanym wcześniej hicie kolejki pomiędzy Agrotimem i Nowinami. Agrotim rozpoczął spotkanie od mocnego uderzenia zagrywką przez co Nowiny nie potrafiły złapać swojego rytmu gry. Agrotim pewnie wygrał pierwszego seta 25:19. W drugiej odsłonie gra się wyrównała, a inicjatywę przez większą część seta miały Nowiny. Jednak wszystko rozstrzygnęło się w końcówce, gdzie od stanu 20:20, Agrotim oddał rywalom tylko jeden punkt i wygrywając 25:21 prowadził w meczu już 2:0. Trzeci set miał podobny przebieg do drugiego. Prowadzenie Nowin 2-3 punktami, Agrotim odrabia straty przy wyniku 18:18, jednak tym razem końcówka należała do Nowin, które stawiają szczelny blok i wygrywają partię 25:20 pozostając nadal w grze. Również w czwartym secie to Nowiny od początku prowadziły kilkoma punktami, a Agrotim chciał dogonić rywala. Udało im się to dopiero przy wyniku 19:19. W końcówce to Nowiny zdobyły dwa punkty z rzędu (24:22) i jak się chwilę później okazało wystarczyło to do wygrania partii 25:23 i wyrównaniu stanu meczu na 2:2. Tie-break był wyrównany tylko do stanu 5:5 i to właśnie wtedy kapitalną serią na zagrywce popisał się atakujący Nowin, które odskoczyły na 12:5, by chwilę później cieszyć się ze zwycięstwa 15:8 oraz w całym meczu 3:2. Kolejny raz sprawdziło się siatkarskie powiedzenie, że kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3. MVP meczu został wybrany Mikołaj Zawada z Nowin.

Równie ciekawie było w starciu Galmetu z Enterem. Galmet niespodziewanie wygrał pierwszą partię 25:19, natomiast Enter w takim samym stosunku zrewanżował się w drugim secie. Najbardziej wyrównany był trzeci set, w którym wszystko rozstrzygnęło się w końcówce. Galmet wygrał 25:23 i był blisko sprawienia kolejnej niespodzianki. Jednak chyba przerosło to ich oczekiwania, ponieważ czwartego seta oddali zupełnie bez walki (14:25). W tie-breku było podobnie i to Enter pewnie wygrał piątego seta 15:8 i całe spotkanie 3:2. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Piotr Gonsior z Entera. Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. JP Telebim pomimo przegranej w trzecim secie 16:25, bez większych problemów wygrał z Omertą 3:1, a zwycięskie sety kończyły się do 14, 23 i 15. MVP meczu został wybrany Marek Szot z JP Telebim. Leśna Perła w łatwy sposób ograła Progress 3:0 (22, 18, 19). Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Marcin Zimończyk. Lunatycy pomimo wysokiej przegranej w drugim secie 14:25 pokonały Złotnika 3:1. W pozostałych setach Lunatycy pewnie wygrywali do 20, 19 i 23 zgarniając tym samym komplet punktów. Nagrodę najlepszego zawodnika meczu otrzymał Jakub Michalak z Lunatyków.

W lidze męskiej na fotel lidera awansowała Leśna Perła, która o punkt wyprzedza Nowiny. Oba zespoły nadal pozostają niepokonane w lidze. Na trzecie miejsce ze stratą czterech punktów do lidera awansowali Lunatycy. Tabelę zamyka Progress, który jako jedyna drużyna nadal pozostaje bez zwycięstwa.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań czwartej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (11.11.2018). Hitem kolejki będzie pojedynek Entera z Agrotimem.