Ogromna niespodzianka w meczu Złotnika z Enterem. Podsumowanie drugiej kolejki.

W ostatnią niedzielę w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu rozegrano mecze drugiej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 9:00 odbyły się dwa spotkania. W pierwszym z nich Złotnik podejmował Enter DeLaHair Instal-Mag. Pierwszy set był bardzo zacięty, a drużyny grały niemal punkt za punkt. W końcówce to Złotnik wyszedł na dwa oczka przewagi (20:18), co jak się potem okazało wystarczyło do wygrania partii 25:23. W drugim secie rozpędzony Złotnik nie dał większych szans rywalom, pewnie wygrywając 25:16 i prowadził już w meczu 2:0. W trzeciej partii gra obu drużyn falowała, a zespoły zdobywały punkty seriami. W końcówce to Enter odskoczył na 23:20 by chwilę później cieszyć się ze zwycięstwa w secie 25:22. Czwarty set był bardzo wyrównany i dopiero przy stanie 16:16 to Złotnik wyszedł na prowadzenie 20:16. Enter próbował jeszcze gonić rywala, ale na niewiele się to zdało. Złotnik zwyciężył 25:22 i sprawił ogromną sensację wygrywając z utytułowanym Enterem 3:1. Ta sztuka udała im się po raz pierwszy od ładnych kilku lub nawet kilkunastu lat. MVP meczu został wybrany Michał Telejko.

W drugim spotkaniu zmierzyły się ze sobą zespoły Omerta-Northern i Nowiny.pl Katolik Group. Mecz zakończył się szybkim zwycięstwem Nowin 3:0 (do 22, 19, 16). Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Kamil Rauza.

O godzinie 10:30 rozegrano kolejne dwa mecze. W pierwszym z nich zmierzyły się PV Volley Krapkowice i ZOO-MAR Lunatycy. Zdecydowanie lepszy okazał się zespół Lunatyków, który rozbił rywala 3:0 (do 14, 14, 10). Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Denis Psota

W drugim spotkaniu rozegrano kolejny pojedynek w Lidze Kobiet pomiędzy KRS TKKF Jastrząb i PV Volley Krapkowice Seniorki II. Dwa pierwsze sety padły łupem dziewczyn z Krapkowic, które wygrały odpowiednio 25:23 i 25:21. Trzecia partia należała jednak do TKKF Jastrząb, które wygrały ją 25:23. W czwartej odsłonie zdecydowanie lepsze okazały się Krapkowice, które wygrały seta 25:16 i całe spotkanie 3:1. Najlepszą siatkarką spotkania została Alicja Kowohl.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (29.10.2023). Hitem kolejki będzie pojedynek na szczycie ligowej tabeli pomiędzy Lunatykami i Nowinami.