Progress rozbił lidera, Enter lepszy w hicie kolejki.

W ostatnią niedzielę w hali sportowej OSIR-u rozegrano mecze jedenastej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 9:00 odbyły się dwa spotkania. W pierwszym z nich w hicie kolejki drugi zespół tabeli ZOO-MAR Lunatycy podejmowali trzeci Enter DeLaHair Instal-Mag. Z pojedynku zwycięsko wyszedł Enter, który pokonał rywala 3:1 (25:18, 25:21, 19:25, 25:18) i zmniejszył stratę do Lunatyków do jednego punktu. MVP spotkania został wybrany Marcin Gonsior.

W drugim spotkaniu piąty w tabeli Złotnik zmierzył się z szóstą Omertą-Northern. Podobnie jak w poprzednim meczu do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były aż cztery sety. Triumfował wyżej notowany Złotnik, który pokonał rywala 3:1 (25:13, 25:23, 23:25, 25:20). MVP meczu został wybrany Jakub Besz.

O godzinie 10:30 rozegrano kolejne dwa mecze. W pierwszym z nich lider rozgrywek Nowiny.pl Katolik Group podejmowały czwartą drużynę tabeli Progress Szkoła Językowa. Dwa pierwsze sety były bardzo wyrównane jednak to Progress wyszedł z nich zwycięsko dwukrotnie wygrywając 25:23 i był blisko sprawienia niespodzianki, która wisiała w powietrzu. W trzecim a jak się chwilę później okazało ostatnim secie Nowiny nie nawiązały walki z rywalem i to Progress pewnie wygrał seta 25:19 i całe spotkanie 3:0. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Kamil Konieczny.

W drugim spotkaniu rozegrano kolejny pojedynek w Lidze Kobiet w który zmierzyły się zespoły ze szczytu tabeli czyli liderki PV Volley Krapkowice Seniorki II oraz drugi KRS TKKF Jastrząb Zdecydowanie lepsze okazały się zawodniczki z Krapkowic, które rozbiły rywalki 3:0 (do 11, 18, 17). Najlepszą siatkarką meczu została wybrana Joanna Oracz.

W Lidze Mężczyzn po jedenastu kolejkach na prowadzeniu w tabeli pozostały Nowiny (24pkt), które o cztery punktów wyprzedzają drugich Lunatyków (20pkt). Trzecią pozycję zajmuje Enter (19pkt), a czwarty jest Progress (16pkt). Na piątym miejscu jest Złotnik (14pkt), szóstą jest Omerta (6pkt), a tabelę bez zdobyczy punktowej zamykają Krapkowice, które w tej kolejce pauzowały.

W Lidze Kobiet po siedmiu rozegranych rundach na prowadzeniu w tabeli są PV Volley Krapkowice Seniorki II (18pkt), które o cztery punkty wyprzedzają drugi TKKF Jastrząb (14pkt). Trzecią pozycję zajmują PV Volley Krapkowice Seniorki I (10pkt), a tabelę bez zdobyczy punktowej zamyka SRC Team. Do końca rozgrywek zostały jeszcze do rozegrania dwie rundy.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS dopiero za dwa tygodnie (17.03.2024). Ciekawie zapowiadają się pojedynki Entera z Progress, Lunatyków ze Złotnikiem oraz w Lidze Kobiet ponowne starcie PV Volley Krapkowice Seniorki II z TKKF Jastrząb.